Knauf Industries

Rozwiązania z tworzyw sztucznych dla Twojego biznesu (tworzywa spienione: polipropylen spieniony (EPP), polistyren spieniony (EPS), wtrysk plastiku).

Knauf Industries
wersja de wersja en

Wiadomości

Pianka EPP- czym zas...

Pianka EPP- czym zastąpić drewno, metale, twardy plastik w produkcji przemysłowej?

    2022-05-30
W obliczu wzrostu cen tradycyjnych surowców i coraz większych oczekiwań rynku odnośnie parametrów i funkcjonalności finalnych wyrobów. Doskonałym zamiennikiem dla metalI, drewna czy tradycyjnego plastiku okazał się spieniony polipropylen EPP, który znajduje coraz większej ilości dziedzin produkcji.
Ultralekkie opakowan...

Ultralekkie opakowania z EPP - pojemniki Komebac

    2020-12-08
Branża motoryzacyjna stawia spore wyzwania przed firmami logistycznymi. Transport i magazynowanie zróżnicowanych podzespołów wymaga starannego planowania i odpowiedniego doboru pojemników.
Personalizacja samoc...

Personalizacja samochodu obowiązującym trendem

    2020-05-21
W samochodzie spędzamy dużo czasu, dlatego chcemy, by odzwierciedlał on nasze gusty i upodobania. Kiedyś możliwości zmiany wyglądu poszczególnych modeli aut były zastrzeżone tylko dla marek luksusowych, a dziś stają się powszechnie dostępne.
Jakie są zalety wyko...

Jakie są zalety wykorzystania EPP w procesie projektowania samochodów?

    2020-04-27
Szacuje się, że obecnie około 15% łącznej masy pojazdów stanowią części z tworzyw sztucznych. Dlatego ich projektowanie jest nieodłącznym elementem planowania konstrukcji współczesnych samochodów.
Przyszłość systemów...

Przyszłość systemów bezpieczeństwa w samochodach

    2020-04-14
Poszerza się gama elektronicznych rozwiązań, które mają wspierać kierowców w wymagających warunkach drogowych oraz podnosić poziom ochrony życia pasażerów i pieszych. Podstawą bezpieczeństwa nadal pozostaje jednak konstrukcja samochodu i jego systemy pasywne.
Wtrysk najczęściej s...

Wtrysk najczęściej stosowaną technologią w produkcji części samochodowych

    2020-03-30
Do głównych zalet technologii formowania wtryskowego należy jej wysoka precyzja i optymalizacja kosztów przy wielkoseryjnych produkcjach. Znajduje ona szerokie zastosowanie przy produkcji części samochodowych z materiałów polimerowych.
Ile ważyłby samochód...

Ile ważyłby samochód, gdyby plastik zastąpiono innym materiałem?

    2020-03-10
W 2013 roku Toyota przedstawiła model koncepcyjny samochodu ME.WE, który został zaprojektowany w oparciu o filozofię "usuń wszystko co zbędne". Tradycyjnie stosowane materiały miały zostać zastąpione lżejszymi i bardziej ekologicznymi, jak np. spieniony polipropylen (EPP).
Nowa linia produkcyj...

Nowa linia produkcyjna części samochodowych pod Wrocławiem

    2020-03-02
Firma Knauf Industries, która w swoim zakładzie w Nowej Wsi Wrocławskiej uruchomiła nową linię produkcyjną części samochodowych z nowoczesnej pianki EPP.
Jak car-sharing zmie...

Jak car-sharing zmienia branżę motoryzacyjną?

    2020-02-20
Car-sharing jest wymieniany jako jeden z megatrendów, które w najbliższych latach wywrą największy wpływ na branżę motoryzacyjną, tuż obok elektromobilności, łączności samochodu z Internetem i autonomiczności.
Perspektywy dla auto...

Perspektywy dla autonomicznych pojazdów

    2020-02-06
Obecnie trwa wyścig technologiczny, którego rezultat na zawsze zmieni sposób podróżowania. Autonomiczne samochody mają zapewniać coś więcej niż bezpieczeństwo – ich wnętrza mogą w przyszłości pełnić funkcje biura, pokoju relaksacyjnego, a nawet sypialni.
Teksturowane EPP - z...

Teksturowane EPP - zrównoważona alternatywa dla branży automotive?

    2019-12-09
Nowoczesne technologie przetwórstwa umożliwiają precyzyjne nanoszenie tekstur na części techniczne z tworzywa EPP. Firma Knauf Industries udoskonaliła ten proces i wprowadziła autorską paletę 36 wzorów nawiązujących do ekologicznych trendów we wzornictwie.
Europa stawia na pra...

Europa stawia na praktyczny bagażnik samochodowy

    2019-11-26
Z badań firm analitycznych wynika, że Europejczycy najczęściej wybierają pojazdy typu kombi. W wielu przypadkach ważnym kryterium decydującym o zakupie samochodu jest więc przestronny bagażnik samochodowy.
Spienione tworzywa p...

Spienione tworzywa przyszłością samochodów elektrycznych?

    2019-11-14
Branża motoryzacyjna przechodzi dziś proces elektryfikacji. W pokonaniu niektórych ograniczeń w rozwoju rynku samochodów elektrycznych mogą pomóc części z nowoczesnych spienionych tworzyw sztucznych, które pozwalają na poprawę szeregu ich parametrów.
Ekosurowce w branży...

Ekosurowce w branży automotive

    2019-07-18
Istnieje wiele rodzajów tworzyw sztucznych używanych do produkcji konstrukcji nowoczesnych pojazdów, jednak szczególne miejsce zajmuje spieniony polipropylen (EPP).
Tworzywa sztuczne z...

Tworzywa sztuczne z Wrocławia w nowym BMW 8

    2019-06-06
Nowe BMW serii 8 to umiejętne połączenie sportowego charakteru z wysokim komfortem i bezpieczeństwem jazdy. Elementy do produkcji jego lekkiego i wytrzymałego nadwozia będą powstawać we wrocławskiej fabryce Knauf Industries.